Davet

Kongreye Davet

Değerli Meslektaşlarımız ve Sevgili Çocuk Romatoloji Dostları,

Ülkemizde Çocuk Romatoloji Derneği olarak düzenlediğimiz  5. Ulusal Çocuk Romatoloji Kongresi, 09 - 12 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Çocuk Romatoloji Derneği olarak yıl boyunca yaptığımız eğitim faaliyetlerinin yanı sıra, düzenlediğimiz bilimsel kongrelerle de çocuk romatolojisi alanındaki dünyadaki son gelişmeleri yakından takip etmek ve ülkemizde çocuk romatologlarının ortak bir dil konuşmasına hizmet etmek amacı ile bir araya gelmekteyiz.

Kongremizde çocuk romatolojisinin temel ve güncel konuları tartışılacaktır.  Ayrıca ülkemizde yürütülen çocuk romatolojisi ile ilgili bilimsel çalışmaların kongre içinde sunulması ve tartışılması planlanmaktadır. Çocuk romatolojisinde hastalık yönetimi, yeni ilaçlar, komorbidite ve egzersizin vazgeçilemez yararının tartışılacağı içerik açısından zengin toplantıların  yanı sıra, çocuk romatoloğu olmanın renkli yanlarını vurgulayan sosyal etkinlikler de düzenleyeceğiz.

Çocuk Romatoloji Derneği ve kongre düzenleme kurulu adına sizleri kongremizde görmekten mutlu olacağımızı belirtmek isterim.

Sevgi ve saygılarımla,

Prof. Dr. Yelda Bilginer